Rzetelni
Specjaliści

Rzetelni Specjaliści

koszty

Bez Ukrytych Kosztów

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Serwisant AGD

Zadzwoń i zamów Serwis AGD

Rzetelni Fachowcy

Rzetelni Fachowcy

Termin

Krótkie Terminy

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Dojazd

Darmowy Dojazd

Dlaczego pralka nie odprowadza wody?

Pralka
Data aktualizacji:

Nie wyobrażasz sobie życia bez pralki, dlatego przy każdej awarii wpadasz w panikę? Niepotrzebnie, ponieważ część usterek możesz samodzielnie wyeliminować. Tak jest i wtedy, gdy pralka nie odprowadza wody. Dowiedz się, dlaczego tak się dzieje, a następnie pozbądź się przyczyny.

O tym, że pralka nie odprowadza wody zwykle dowiadujemy się w trakcie lub pod koniec prania. W bębnie pozostaje mnóstwo wody bądź po prostu wyjęte ubrania są kompletnie mokre – tak, jakby nie zostały poddane wirowaniu. I możliwe, że tak właśnie się stało. Warto mieć świadomość, że gdy w bębnie znajduje się zbyt dużo wody, wówczas włącza się zabezpieczenie uniemożliwiające uruchomienie programu wirowania.

Winą za nieodprowadzanie wody trzeba obarczyć przede wszystkim pompę wody. Bardzo możliwe, że jej filtr jej po prostu zanieczyszczony. Czasami też przyczyną może być zapchana rura odpływu lub zatkany wąż odpływowy. Jak sobie z tym poradzić?

Sprawdź pompę wody w pralce

Upewnij się, że pralka jest wyłączona, wyciągając wtyczkę z gniazdka sieciowego.

Następnie otwórz i zdejmij pokrywę serwisową. Teraz bardzo ostrożnie odkręć pokrywę pompy i odczekaj aż woda zacznie odpływać. Gdy pompa będzie w połowie pełna, dokręć pokrywę i opróżnij pokrywę serwisową. Wszystkie czynności powtarzaj tak długo, aż pozbędziesz się całej wody.

Sprawdź również: Woda w pralce po praniu na dnie bębna – sprawdź przyczynę

Wyczyść teraz wnętrze pompy, gwint oraz obudowę pompy (łopatki wirnika muszą się obracać). Włóż pokrywę pompy na właściwe miejsce, a następnie dokładnie ją dokręć. Na koniec wstaw pokrywę serwisową na swoje miejsce i zamknij.

Naprawa pralek Warszawa

Sprawdź wąż odprowadzający wodę przy syfonie pralki

Wyłącz pralkę i wyciągnij wtyczkę z gniazda sieciowego.

Poluzuj opaskę zaciskową i ostrożnie wyciągnij wąż odpływowy do pralki. Następnie dokładnie wyczyść wąż oraz króciec syfonu. Gdy jest on już dokładnie oczyszczony, należy włożyć wąż w syfon i zabezpieczyć miejsce połączenia opaską zaciskową.

Jeżeli nie jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie z taką usterką, najlepiej zgłosić się po pomoc do fachowca. Specjalista w krótkim czasie rozpozna przyczynę, a następnie zajmie się jej wyeliminowaniem. Jako że problem z odprowadzaniem wody nie jest poważny, naprawa takiej usterki nie jest kosztowna.

Przeczytaj również artykuł: Pralka nie odprowadza wody – sprawdź przyczynę

Poprzednia porada
Zmywarka nie domywa naczyń? Poznaj przyczynę
Następna porada
Najczęstsze usterki w kuchenkach i piekarnikach