svg1

Rzetelni Specjaliści

svg1

Bez Ukrytych Kosztów

svg2

Darmowy Dojazd

Zadzwoń i zamów Serwis AGD

svg1

Rzetelni Fachowcy

svg1

Krótkie Terminy

svg2

Darmowy Dojazd

svg1

Doświadczeni Serwisanci

Jak prać kurtkę puchową w pralce?

Pranie Kurtki w Pralce

Aktualizacja

W chłodniejsze dni wiele osób sięga po kurtkę puchową. Ten typ odzieży ma wiele zalet. Przede wszystkim jest ona lekka, ale zarazem ciepła. Świetnie sprawdza się w przypadku mrozu i wiatru, można ją także założyć podczas wyprawy w góry, czy zimowych spacerów. Warto wiedzieć jak prać kurtkę z pierza, aby jej nie zniszczyć

Czy kurtki puchowe można wyprać w pralce?

Przede wszystkim należy ustalić, czy pranie kurtki puchowej w pralce jest bezpieczne. Tego typu okrycie jest w stanie służyć nam przez długie lata, jednak aby było to możliwe, trzeba o nie odpowiednio dbać. Puch bowiem można bardzo łatwo zniszczyć i sprawić, że będzie on zbity, a co za tym idzie przestanie spełniać swoje zadanie. Ogólnie przyjmuje się jednak, że pranie kurtki puchowej w pralce to  najlepsze rozwiązanie. Stanowi ono wygodny i bezpieczny sposób, pod warunkiem, że pamiętamy o kilku  istotnych zasadach.

Na co zwrócić uwagę przy praniu kurtki puchowej

Aby bezpiecznie wyprać kurtkę puchową w pralce przede wszystkim należy ją odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności trzeba dokładnie opróżnić kieszenie. Nie mogą się w nich znajdować żadne przedmioty. Następnie warto sprawdzić jakie zalecenia są podane na metce. Producenci odzieży umieszczają tam naprawdę przydatne i praktyczne informacje, na które powinno zwracać się uwagę. Na metce określona jest temperatura prania, a także to w jakich środkach chemicznych można prać kurtkę itp. Dodatkowo warto wrzucić do pralki specjalne piłek do prania. Podczas wirowania będą się one przemieszczały po bębnie i równomiernie rozkładały puch w kurtce, zapobiegając jego zbiciu.Warunkiem koniecznym jest także stosowanie sprawdzonych, najlepiej delikatnych środków piorących jak np. płyn do prania.

Pranie Kurtki puchowej – czynności.

Pranie kurtki puchowejCzynnością, którą warto przeprowadzić przed praniem „puchówki” w pralce jest dokładne oczyszczenie pojemnika na proszek do prania, zwłaszcza jeśli kurtka ma być prana z użyciem specjalnego detergentu, zwykle  delikatniejszego niż ten stosowany do codziennego prania.  Kurtki puchowe najlepiej prać „w pojedynkę”, nie dokładając dodatkowych ciuchów do prania.

Przed włożeniem kurtki puchowej do pralki konieczne jest zasunięcie wszystkich suwaków i pozapinanie kieszeni. Okrycie powinno się także wywinąć na lewą stronę. Jest to bardzo ważne dla bezpiecznego prania. Ostatnim krokiem przed nastawieniem pralki, jest namoczenie kurtki i ugniatanie jej, tak aby z puchu uszło całe powietrze. Dzięki temu ryzyko zbicia się pierza znacznie spada. Koniecznie trzeba warto też pamiętać o włożeniu do pralki specjalnych piłeczek do prania o czym wspominano już wcześniej.

Jak suszyć kurtkę puchową

Kluczowe dla zachowania odpowiedniego wyglądu kurtki puchowej jest także jej odpowiednie suszenie. Do wyboru są dwie metody: tradycyjna i bębnowa.

W metodzie tradycyjnej należy pozostawić kurtkę w miejscu ciepłym i przewiewnym. Nie powinno się jej wieszać, lepszym rozwiązaniem jest ułożenie jej na płasko np. na suszarce. Co jakiś czas należy ją przewrócić i zmienić jej pozycję, aby puch nie pozostał zbity. Dlatego takie suszenie puchówki wymaga poświęcenia czasu i uwagi. Cały proces może trwać nawet kilka dni. Aby puch dobrze spełniał swoje zadanie musi zostać porządnie wysuszony.

Z kolei suszenie bębnowe przebiega zdecydowanie szybciej. Aby odpowiednio i bezpiecznie wysuszyć kurtkę w maszynie konieczne jest przestrzeganie zaleceń określonych na metce. W suszarce bębnowej warto ponownie wykorzystać specjalne piłeczki, które pomogą rozbić puch, dzięki czemu kurtka nie straci swoich właściwości.

Sprawdź również artykuły: Pranie butów w pralce – jak zrobić to bezpiecznie

 

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Poprzednia porada
Pranie butów w pralce - jak zrobić to bezpiecznie?
Następna porada
Jak długo przechowywać żywność w zamrażarce?