Rzetelni
Specjaliści

Rzetelni Specjaliści

koszty

Bez Ukrytych Kosztów

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Serwisant AGD

Zadzwoń i zamów Serwis AGD

Rzetelni Fachowcy

Rzetelni Fachowcy

Termin

Krótkie Terminy

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Dojazd

Darmowy Dojazd

Dlaczego naczynia w górnym koszu zmywarki są niedomyte?

brudne naczynia zmywarki
Data aktualizacji:

Zmywarka zdecydowanie ułatwia życie. Pozwala zaoszczędzić czas, który można przeznaczyć na bardziej wartościowe czynności. Jednak nie jest urządzeniem bezawaryjnym i wymaga również odrobiny wiedzy na temat jej prawidłowej obsługi. Na co zwrócić uwagę, gdy zmywarka nie domywa naczyń w górnym koszu?

Za dużo naczyń w górnym koszu zmywarki

Jeżeli zmywarka nie domywa górnego kosza naczyń, nie musi to od razu oznaczać poważnej awarii. Umieszczenie zbyt dużej ilości naczyń w górnym koszu zmywarki skutkuje czasem niedomykaniem się drzwi lub brakiem działania ich blokady, ale może też powodować, że na drodze wody wydobywającej się z dyszy stają przeszkody uniemożliwiające jej równomierne rozprowadzenie. Dlatego w pierwszej kolejności należy wyjąć część naczyń i jeszcze raz ustawić cykl zmywania.

Zmywarka nie domywa górnego kosza

Koszyk nie musi być wypełniony po brzegi, aby doszło do zablokowania górnego spryskiwacza. Wystarczy, że mamy do czynienia z większym i nieustawnym naczyniem. Jeżeli naczynie jest za wysokie, spowoduje przytkanie spryskiwacza. Przez blokade spryskiwacza zmywarka nie domywa naczyń w górnym koszu. Należy je ułożyć w innej pozycji, która nie będzie powodowała blokady. Czasem konieczne może się okazać przeniesienie naczynia na dół. Sprawdź artykuł:Zmywarka nie domywa naczyń

Niedomyte naczynia w zmywarce

Niedomyte naczynia w zmywarce pojawia się również, gdy dysza spryskiwacza znajduje się w nieprawidłowym położeniu. Aby spełniała swoją funkcję, powinna być ustawiona przy otworze w ścianie. W przypadku innej pozycji strumień wody nie będzie działał we właściwym kierunku, a w rezultacie naczynia pozostaną brudne. Z tego względu należy skontrolować ustawienie dyszy, ale zaleca się również sprawdzenie uszczelki, która może odpowiadać za zaistniały problem. Jeśli uszczelka jest uszkodzona, należy ją wymienić.

Masz problem ze zmywarką? Sprawdź naszą ofertę naprawa zmywarek Gdańsk

Górny kosz naczyń w zmywarce

Usterki mechanizmu spryskiwacza

Niestety rozwiązanie nie zawsze jest takie proste. W urządzeniach domowych różne elementy mogą ulegać awariom i dotyczy to również mechanizmu spryskiwacza. Pod uwagę należy wziąć możliwość uszkodzenia przewodu zamykającego obwód mechanizmu. Możliwe jest odłączenie przewodu, a wtedy spryskiwacz nie zadziała. Zepsuty spryskiwacz wymieniamy. Wymiana nie należy do szczególnie skomplikowanych zadań, ale jeśli brakuje czasu lub chcemy mieć pewność, że wszystko zostanie poprawnie zainstalowane, warto skorzystać z pomocy fachowca od naprawa zmywarek. Zanim jednak zdecydujemy się na wymianę, sprawdźmy, czy przypadkiem dysze spryskiwacza nie są po prostu zatkane. Wtedy wystarczy je przeczyścić.

Awaria pompy myjącej w zmywarce

Zmywarka nie domywa górnego kosza naczyń, gdy nie działa na nie woda o odpowiednim ciśnieniu. Za słabe ciśnienie może odpowiadać awaria pompy myjącej. Czasem dochodzi do uszkodzenia części, jaką jest turbina. Niesprawnie działający podzespół musi zostać wymieniony. W celu wymiany pompy trzeba zdjąć dolną blachę, aby w kolejnych krokach zająć się właściwymi czynnościami, co jednak może niektórym osobom przysporzyć nieco problemów. Polecamy powierzenie zadania specjaliście z Restartagd.pl, który najpierw odłączy wszystko, co trzeba, a potem umieści we właściwym miejscu nową pompę.

Poprzednia porada
Zmywarka: dlaczego na naczyniach pozostają plamy?
Następna porada
Gorące pranie po wyjęciu z pralki - sprawdź przyczynę