svg1

Rzetelni Specjaliści

svg1

Bez Ukrytych Kosztów

svg2

Darmowy Dojazd

Zadzwoń i zamów Serwis AGD

svg1

Rzetelni Fachowcy

svg1

Krótkie Terminy

svg2

Darmowy Dojazd

svg1

Doświadczeni Serwisanci

Dlaczego naczynia w górnym koszu zmywarki są niedomyte?

brudne naczynia zmywarki
Data aktualizacji:

Zmywarka zdecydowanie ułatwia życie. Pozwala zaoszczędzić czas, który można przeznaczyć na bardziej wartościowe czynności. Jednak nie jest urządzeniem bezawaryjnym i wymaga również odrobiny wiedzy na temat jej prawidłowej obsługi. Na co zwrócić uwagę, gdy naczynia w górnym koszu pozostają niedomyte?

Za dużo naczyń w górnym koszu zmywarki

Jeżeli naczynia znajdujące się w górnym koszu pozostaną niedomyte, nie musi to od razu oznaczać poważnej awarii. Umieszczenie zbyt dużej ilości naczyń w zmywarce skutkuje czasem niedomykaniem się drzwi lub brakiem działania ich blokady, ale może też powodować, że na drodze wody wydobywającej się z dyszy stają przeszkody uniemożliwiające jej równomierne rozprowadzenie. Dlatego w pierwszej kolejności należy wyjąć część naczyń i jeszcze raz ustawić cykl zmywania.

Blokada górnego spryskiwacza zmywarki

Koszyk nie musi być wypełniony po brzegi, aby doszło do zablokowania górnego spryskiwacza. Wystarczy, że mamy do czynienia z większym i nieustawnym naczyniem. Jeżeli naczynie jest za wysokie, spowoduje przytkanie spryskiwacza. Należy je ułożyć w innej pozycji, która nie będzie powodowała blokady. Czasem konieczne może się okazać przeniesienie naczynia na dół. Sprawdź artykuł:Zmywarka nie domywa naczyń

Nieprawidłowa pozycja dyszy w zmywarce

Problem z niedomywaniem naczyń pojawia się również, gdy dysza spryskiwacza znajduje się w nieprawidłowym położeniu. Aby spełniała swoją funkcję, powinna być ustawiona przy otworze w ścianie. W przypadku innej pozycji strumień wody nie będzie działał we właściwym kierunku, a w rezultacie naczynia pozostaną brudne. Z tego względu należy skontrolować ustawienie dyszy, ale zaleca się również sprawdzenie uszczelki, która może odpowiadać za zaistniały problem. Jeśli uszczelka jest uszkodzona, należy ją wymienić.

Masz problem ze zmywarką? Sprawdź naszą ofertę naprawa zmywarek Gdańsk

Usterki mechanizmu spryskiwacza

Niestety rozwiązanie nie zawsze jest takie proste. W urządzeniach domowych różne elementy mogą ulegać awariom i dotyczy to również mechanizmu spryskiwacza. Pod uwagę należy wziąć możliwość uszkodzenia przewodu zamykającego obwód mechanizmu. Możliwe jest odłączenie przewodu, a wtedy spryskiwacz nie zadziała. Zepsuty spryskiwacz wymieniamy. Wymiana nie należy do szczególnie skomplikowanych zadań, ale jeśli brakuje czasu lub chcemy mieć pewność, że wszystko zostanie poprawnie zainstalowane, warto skorzystać z pomocy fachowca od naprawa zmywarek. Zanim jednak zdecydujemy się na wymianę, sprawdźmy, czy przypadkiem dysze spryskiwacza nie są po prostu zatkane. Wtedy wystarczy je przeczyścić.

Awaria pompy myjącej w zmywarce

Naczynia w górnym koszu pozostają brudne, gdy nie działa na nie woda o odpowiednim ciśnieniu. Za słabe ciśnienie może odpowiadać awaria pompy myjącej. Czasem dochodzi do uszkodzenia części, jaką jest turbina. Niesprawnie działający podzespół musi zostać wymieniony. W celu wymiany pompy trzeba zdjąć dolną blachę, aby w kolejnych krokach zająć się właściwymi czynnościami, co jednak może niektórym osobom przysporzyć nieco problemów. Polecamy powierzenie zadania specjaliście z Restartagd.pl, który najpierw odłączy wszystko, co trzeba, a potem umieści we właściwym miejscu nową pompę.

0 0 vote
Article Rating
Poprzednia porada
Zmywarka: dlaczego na naczyniach pozostają plamy?
Następna porada
Gorące pranie po wyjęciu z pralki - sprawdź przyczynę
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x