Naprawa i Serwis sprzętu AGD

Współpracujący z Nami fachowcy zajmują się naprawą pralek, lodówek, zmywarek, zamrażarek, kuchenek i piekarników. Zadzwoń już teraz 727 799 001 lub Zamów ONLINE. Naprawa zostanie wykonana przez serwisanta bezpośrednio  u Ciebie w domu!

Najczęstsze usterki lodówek

Lodówka

Lodówki to urządzenia, dzięki którym możliwe jest wygodne przechowywanie żywności. Panująca w nich dość niska temperatura sprawia, że jedzenie na dłużej zachowuje swoją świeżość – nawet w najbardziej upalne dni. Niestety od czasu do czasu chłodziarko-zamrażarka może odmówić posłuszeństwa. Co wtedy robić?

Na pewno nie zawsze trzeba od razu wzywać specjalistę. Owszem, fachowiec może okazać się niezbędny, jednak wcześniej dobrze jest spróbować własnych sił. Szczególnie, że naprawa niektórych usterek jest banalna.

 1. Urządzenie nie działa

Może to być spowodowane przerwą w obwodzie instalacji elektrycznej. Co robić?

 • Sprawdź, czy wtyczka jest prawidłowo umieszczona w gniazdku.
 • Sprawdź, czy kabel nie jest uszkodzony.
 • Sprawdź, czy termostat ustawiony jest na pozycji większej niż 0.
 1. Urządzenie zbyt słabo / zbyt mocno chłodzi

Przyczyn takiego stanu może być kilka, dlatego najlepiej poznać wszystkie i od razu przystąpić do weryfikacji.

 • Urządzenie stoi w miejscu nasłonecznionym lub w pobliżu źródeł ciepła – tutaj jedynym rozwiązaniem jest przestawienie lodówki w inne miejsce.
 • W lodówce znajduje się wiele gorących produktów załadowanych jednocześnie – odczekaj 48-72 godziny na wychłodzenie produktów.
 • Utrudniony obieg powietrza z tyłu – odsuń lodówkę od ściany, ustawiając ją w odległości min. 30 cm.
 • Utrudniony obieg wewnątrz lodówki – ułóż produkty w taki sposób, by nie dotykały tylnej ścianki.
 • Drzwi są niedomknięte lub zbyt często / długo pozostają otwarte – należy sprawdzić uszczelki oraz ograniczyć częstotliwość otwierania drzwiczek.
 1. Urządzenie ciągle pracuje

Przyczyną takiego stanu może być złe ustawienie pokrętła regulacyjnego. W takiej sytuacji należy przystawić pokrętło na niższą pozycję.

 1. W dolnej części chłodziarki znajduje się nadmiar wody

Prawdopodobnie przyczyną problemu jest niedrożny otwór odprowadzania wody. Należy przeczyścić otwór odpływowy zlokalizowany w rynience. Najczęściej do lodówki dołączone są specjalne plastikowe przepychacze, dzięki którym można pozbyć się zatykających otwór zanieczyszczeń.

 1. Lodówka wydaje „dziwne dźwięki”

Wrażenie przelewania czy bulgotania w lodówce to hałasy naturalne dla każdej lodówki. Związane są one z pracą termostatu, sprężarki (podczas załączania), układu chłodniczego. Czasami jednak urządzenie może wydawać „dziwne” dźwięki, które oznaczają jego nieprawidłową pracę. Wynikać to może albo z nieodpowiedniego wypoziomowania lodówki, albo ze stykania się sprzętu z innymi urządzeniami czy meblami. Jak sobie z tym poradzić?

 • Wypoziomuj lodówkę, obniżając lub podwyższając nóżki.
 • Ustaw urządzenie w taki sposób, by chłodziarka nie dotykała innych przedmiotów (np. sąsiadujących z nią szafek).

Jeżeli mimo wszystko nie uda Ci się wyeliminować usterki, zgłoś się po fachowca. Nasi specjaliści czekają na kontakt od Ciebie i zawsze są do Twojej dyspozycji w celu naprawy zmywarki.

Poprzednia porada
Czyszczenie ceramicznych płyt gazowych
Następna porada
Jak odkamienić pralkę?