Rzetelni
Specjaliści

Rzetelni Specjaliści

koszty

Bez Ukrytych Kosztów

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Serwisant AGD

Zadzwoń i zamów Serwis AGD

Rzetelni Fachowcy

Rzetelni Fachowcy

Termin

Krótkie Terminy

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Dojazd

Darmowy Dojazd

Jak wyczyścić lodówkę krok po kroku

Zatkany odpływ lodówki
Data aktualizacji:

Lodówka – nieodłączny element życia codziennego. Niesamowity wynalazek, który usprawnia funkcjonowanie każdej gospodyni domowej. Ułatwia magazynowanie żywności w każdym domu! Niestety, zaniedbana staje się idealnym środowiskiem do rozwoju niepożądanych bakterii. Jak sprawić, by służyła do przechowywania żywności przez długie lata? Jak umyć lodówkę za pomocą domowych sposobów, czym myć lodówkę? Tego dowiesz się w poniższym artykule.

Niektórzy twierdzą, że jesteś tym, co jesz. To co jesz musi być zatem jak najlepszej jakości! Zarówno wtedy, kiedy dokonujesz zakupu, jak i również podczas przechowywania. Przynajmniej raz w miesiącu pamiętaj o rozmrożeniu lodówki. Na rynku obecnych jest wiele detergentów do czyszczenia lodówek, jednak receptą na utrzymanie higieny mogą być również tradycyjne sposoby. Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do czyszczenia całkowicie opróżnić lodówkę z pożywienia. Wyjmij również wszelki elementy ruchome, tj. półki i szuflady.

Czym myć lodówkę, czyli czyszczenie wodą z octem

Mycie lodówki octem: roztwór wody z octem, wykonany w proporcji 3:1, pozwoli na eliminację nieprzyjemnych zapachów, czy nalotu pleśni. Ocet ma właściwości odkamieniające i odkażające, świetnie sprawdzi się w usuwaniu resztek.

Czyszczenie lodówki sodą oczyszczoną

Jak wyczyścić lodówkę za pomocą sody oczyszczonej umożliwi wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu i bakterii. Wsyp 3 łyżki stołowe sody na litr wody, aby otrzymać odpowiednią mieszankę.

Czyszczenie lodówki octem i sodą

Jak umyć lodówkę wykorzystując ocet i sodę: mieszanina octu z sodą (w proporcji 3:1) jest skutecznym, a przy tym ekologicznym sposobem na najtrudniejsze zabrudzenia. Nakładamy ją na tłuste plamy, czy pozostałości po żywności. Jeżeli zabrudzenia są „zaschnięte” pozostawmy substancję na ok. 15 minut, a następnie zetrzyjmy.

Jak myć lodówkę no frost

System no frost uniemożliwia gromadzenie się szronu i lodu na tylnej ścianie lodówki, dlatego też w lodówkach tego typu nie będzie konieczne cykliczne rozmrażanie. Procedura czyszczenia lodówki jest analogiczna czyli jak przebiega czyszczenie lodówki no frost – należy usunąć pożywienie wraz z ruchomymi elementami lodówki, następnie przetrzeć ją „na mokro”, szmatką z roztworem wody z octem. Jeżeli nieprzyjemny zapach z lodówki no frost się utrzymuje czynność należy powtórzyć. Na końcu należy zadbać o dokładne osuszenie lodówki – precyzyjne wytarcie wnętrza lodówki np. ręcznikiem papierowym oraz włożyć półki.

Należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej temperatury w lodówce (nie przekraczającej 5 stopni Celsjusza). Odpowiednie przechowywanie żywności i eliminowanie przeterminowanych produktów pozwoli na wieloletnie korzystanie z urządzenia. Wszelkie usterki, takie jak brak utrzymania temperatury warto zgłosić fachowcowi: Naprawa lodówek Wrocław.

Poprzednia porada
Jak czyścić pralkę z kamienia – praktyczne porady
Następna porada
Czyszczenie kuchenki gazowej i elektrycznej