svg1

Najlepsi specjaliści

svg1

Doświadczenie fachowcy

svg2

Gwarancja Satysfakcji

Zadzwoń i zamów Serwisanta:

svg1

Najlepsi specjaliści

svg1

Krótkie terminy

svg2

Gwarancja jakości

svg1

Doświadczeni fachowcy

Dlaczego pralka nie pobiera wody?

Pralka stanowi urządzenie AGD, które jest systematycznie użytkowane, co sprzyja występowaniu usterek. Do często pojawiających się problemów należy brak pobierania wody. W efekcie wyciągamy z pralki odzież pokrytą detergentem. Jeżeli urządzenie nie pobiera wody, może również wydawać różne odgłosy, które wzbudzają niepokój.

Zawór wody – otwarty czy zamknięty?

W momencie włączania pralki zawór wody oczywiście musi być otwarty, dlatego jeżeli pralka nie pobiera wody, w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy nie został przypadkowo zamknięty. Trzeba się upewnić też, czy jest w pełni otwarty i nic nie blokuje przepływu wody.

Zgięty wąż doprowadzający wodę

Kolejną przyczyną niepobierania wody przez pralkę jest wąż, który doprowadza do niej wodę. Wystarczy, że będzie zgięty w jednym miejscu, a przepływ wody zostanie wyhamowany i nie będzie docierać do bębna. Zanim zaczniemy się dopatrywać poważnej usterki warto sprawdzić położenie węża. Czasem wystarczy, że pralka zostanie nieznacznie przesunięta i dochodzi do jego skręcenia. Należy sprawdzić również, czy rura doprowadzająca wodę do pralki jest drożna. Może się okazać, że trzeba będzie usunąć zanieczyszczenia gromadzące się na jej ściankach.

 Sprawdź naszą ofertę naprawa pralek Kraków

Niedomknięte drzwiczki pralki

Wśród prozaicznych przyczyn nieprawidłowego funkcjonowania pralki znajduje się niedomknięcie jej drzwiczek. Wówczas łatwo się zorientować, że coś jest nie tak, ponieważ wybrany program prania nie zostanie uruchomiony i powinien wyświetlić się odpowiedni komunikat.

Przeczytaj także artykuł: Dlaczego pralka wolno pobiera wodę?

Awaria elektrozaworu lub programatora w pralce

Bardziej skomplikowane usterki nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie zdiagnozować i wtedy do ustalenia źródła awarii oraz jej usunięcia najbezpieczniejszym i najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest wezwanie fachowca np: Serwis AGD Wrocław. Częsty problem stanowi wadliwe działanie elektrozaworu. Jeśli rzeczywiście jest uszkodzony, powinien zostać wymieniony. Można samodzielnie sprawdzić, czy działa poprawnie, a także dokonać jego wymiany, ale nie każdy dysponuje zdolnościami złotej rączki. Wezwanie specjalisty stanowi gwarancję poprawnej wymiany i przywrócenia pełnej sprawności pralki, a także pozwala zaoszczędzić czas na inne czynności.

Uszkodzenie hydrostatu pralki

Zadaniem hydrostatu jest pilnowanie, aby w bębnie pralki znajdowała się odpowiednia ilość wody. Jeżeli wody jest za dużo, wówczas odprowadza jej nadmiar. W przypadku, gdy jest zepsuty może stale odprowadzać wodę, przez co w bębnie może być za mało wody lub nawet w ogóle jej nie być. Remedium na problem z hydrostatem może być jego wyjęcie i przeczyszczenie rurki, która stanowi jego część. Aby zadanie wykonać samodzielnie, należy zdemontować i wysunąć blat, a następnie znaleźć hydrostat, który jest zlokalizowany w okolicach programatora. Podczas jego wyjmowania należy zwrócić uwagę na odłączane kabelki, które potem trzeba prawidłowo podłączyć. W razie wątpliwości lepiej zrezygnować z samodzielnego oczyszczania lub wymiany hydrostatu i powierzyć zadanie doświadczonemu fachowcowi.

Sprawdź również : Hałas podczas odprowadzania wody z pralki? Sprawdź tę instrukcję lub nasz artykuł Dlaczego pralka nie odprowadza wody?

Poprzednia porada
Dlaczego pralka wolno pobiera wodę?
Następna porada
Nieprzyjemny zapach z pralki – sprawdź przyczynę