Rzetelni
Specjaliści

Rzetelni Specjaliści

koszty

Bez Ukrytych Kosztów

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Serwisant AGD

Zadzwoń i zamów Serwis AGD

Rzetelni Fachowcy

Rzetelni Fachowcy

Termin

Krótkie Terminy

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Dojazd

Darmowy Dojazd

Dlaczego pralka nie pobiera wody?

Data aktualizacji:

Pralka stanowi urządzenie AGD, które jest systematycznie użytkowane, co sprzyja występowaniu usterek tych prozaicznym podłożu jak i bardziej skomplikowanej przyczynie. Jednym z pojawiających się problemów jest gdy pralka nie pobiera wody. W efekcie wyciągamy z pralki odzież pokrytą detergentem lub pranie zostanie zatrzymane. Jeżeli pralka nie pobiera wody, może również wydawać różne odgłosy, które wzbudzają niepokój.

Zawór do pralkiZawór wody – otwarty czy zamknięty?

W momencie włączania pralki zawór wody oczywiście musi być otwarty, dlatego jeżeli pralka nie pobiera wody, w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy nie został przypadkowo zamknięty. Trzeba się upewnić też, czy jest w pełni otwarty kiedy pralka mało pobiera wody i nic nie blokuje przepływu wody. Stosowane zawory wody mają w środku siatkę ochraniającą przed większymi zanieczyszczeniami. Po kilku latach użytkowania pralki na sitku może osadzić się spora ilość kamienia, który utrudnia swobodny przepływ wody – jedna z prozaicznych przyczyn gdy pralka pobiera za mało wody. W takim przypadku polecamy zakręcić główny zawór wody a następnie przeczyścić zawór wody o pralki. Polecam czyszczenie octem zawór od pralki.

Zgięty wąż doprowadzający wodę

Kolejną przyczyną kiedy pralka nie pobiera wody jest wąż, który doprowadza do niej wodę. Wystarczy, że będzie zgięty w jednym miejscu, a przepływ wody zostanie wyhamowany i nie będzie docierać do bębna. Zanim zaczniemy się dopatrywać poważnej usterki warto sprawdzić położenie węża. Czasem wystarczy, że pralka zostanie nieznacznie przesunięta i dochodzi do jego skręcenia. Należy sprawdzić również, czy wąż doprowadzająca wodę do pralki jest drożny. Może się okazać, że trzeba będzie usunąć zanieczyszczenia gromadzące się na jej ściankach – jest to częstą przyczyną gdy pralka pobiera za mało wody.

Czytaj również:  Sprawdź, dlaczego jest słaby płomień palnika w kuchence gazowej

 Sprawdź naszą ofertę naprawa pralek Kraków

Niedomknięte drzwiczki pralki

Wśród prozaicznych przyczyn nieprawidłowego funkcjonowania pralki znajduje się niedomknięcie jej drzwiczek. Wówczas łatwo się zorientować, że coś jest nie tak, ponieważ wybrany program prania nie zostanie uruchomiony i powinien wyświetlić się odpowiedni komunikat.

Przeczytaj także artykuł: Dlaczego pralka wolno pobiera wodę?

Awaria elektrozaworu lub programatora w pralce

Jedną z bardziej skomplikowanych przyczyn gdy pralka nie pobiera wody jest awaria elektrozaworu lub programatora w pralce – wtedy nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie zdiagnozować źródła awarii oraz jej usunięcia. W takim przypadku najbezpieczniejszym i najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest wezwanie fachowca np: Serwis AGD Wrocław. Częsty problem stanowi wadliwe działanie elektrozaworu. Jeśli rzeczywiście jest uszkodzony, powinien zostać wymieniony. Można samodzielnie sprawdzić, czy działa poprawnie, a także dokonać jego wymiany, ale nie każdy dysponuje zdolnościami złotej rączki. Wezwanie specjalisty stanowi gwarancję poprawnej wymiany i przywrócenia pełnej sprawności pralki, a także pozwala zaoszczędzić czas na inne czynności. Jak otworzyć zablokowane drzwi od pralki

Uszkodzenie hydrostatu pralki

Zadaniem hydrostatu jest pilnowanie, aby w bębnie pralki znajdowała się odpowiednia ilość wody. Jeżeli wody jest za dużo, wówczas odprowadza jej nadmiar. W przypadku, gdy jest zepsuty może stale odprowadzać wodę, przez co w bębnie może być za mało wody lub nawet w ogóle jej nie być. Remedium na problem z hydrostatem może być jego wyjęcie i przeczyszczenie rurki, która stanowi jego część. Aby zadanie wykonać samodzielnie, należy zdemontować i wysunąć blat, a następnie znaleźć hydrostat, który jest zlokalizowany w okolicach programatora. Podczas jego wyjmowania należy zwrócić uwagę na odłączane kabelki, które potem trzeba prawidłowo podłączyć. W razie wątpliwości lepiej zrezygnować z samodzielnego oczyszczania lub wymiany hydrostatu i powierzyć zadanie doświadczonemu fachowcowi.

Czytaj również:  Iskrownik w kuchence gazowej nie działa – sprawdź przyczynę

Sprawdź również : Hałas podczas odprowadzania wody z pralki? Sprawdź tę instrukcję lub nasz artykuł Dlaczego pralka nie odprowadza wody?

Poprzednia porada
Dlaczego pralka wolno pobiera wodę?
Następna porada
Nieprzyjemny zapach z pralki – sprawdź przyczynę