svg1

Rzetelni Specjaliści

svg1

Bez Ukrytych Kosztów

svg2

Naprawa u Klienta

Zadzwoń i zamów Serwis AGD

svg1

Rzetelni Fachowcy

svg1

Krótkie Terminy

svg2

Naprawa u Klienta

svg1

Darmowy Dojazd

Co zrobić, gdy pralka nie chce się otworzyć?

Co zrobić gdy pralka nie chce się otworzyć
Data aktualizacji:

Zdarza się, że zaprogramowany cykl prania został zakończony, ale nie można wyjąć rzeczy z bębna, ponieważ drzwiczki są zablokowane. Otwieranie ich z użyciem siły jest bezcelowe, ponieważ można popsuć drzwi i mechanizm zapewniający ich działanie. Jakie są przyczyny blokady? Jak rozwiązać problem? Jak otworzyć zablokowane drzwi od pralki?

Przerwa w dostawie prądu do pralki

Zanim zaczniemy zastanawiać się, jaki mechanizm pralki może być niesprawny, odłączmy kabel od źródła zasilania, a następnie z powrotem włączmy wtyczkę do prądu. Pralka może się nie otwierać, gdy doszło do chwilowego odcięcia prądu. Wówczas programator nie rejestruje faktu, że cykl prania został zakończony. Drzwi mogą pozostać zablokowane pomimo tego, że urządzenie pokazuje koniec prania. Przyczyną blokady drzwi pralki może być pozostała, spora ilość wody. Dopiero po odpompowaniu urządzenie może wrócić do poprawnego funkcjonowania. Jak otworzyć zablokowane drzwi od pralki, kiedy była przerwa w dostawie prądu? Najprostszym sposobem jest uruchomienie pralki na najkrótszy cykl prania, aby swobodnie pralka odpompowała wodę.

Usterka mechanizmu blokady

Bezpośrednią przyczynę problemu może stanowić niesprawny mechanizm blokady drzwi i wtedy pralka nie chce się otworzyć. Należy się mu przyjrzeć, czy na przykład nie pojawiły się pęknięcia. Do samoistnego zablokowania dochodzi także pod wpływem braku prądu, co zostało wspomniane powyżej. Włączenie i wyłączenie pralki powinno pomóc.

Problem z zamkiem drzwi

Elektroniczny mechanizm blokady jest połączony z zamkiem. Mechanizm może być sprawny, ale ułamany lub w jakikolwiek sposób uszkodzony zamek może powodować, że otwarcie drzwi nie będzie możliwe. Jedynym rozwiązaniem pozostaje wymiana zamka.

Działanie blokady zabezpieczającej przed dziećmi

Jak wyłączyć blokadę drzwi w pralce? Nowoczesne pralki bywają wyposażone w blokadę, dzięki której dzieci nie mogą tworzyć pralki. Rozwiązanie ma zapewnić im bezpieczeństwo, ale może się zdarzyć, że zapomnimy o tym, że została włączona. Wówczas wystarczy wyłączyć blokadę drzwi w pralce. W instrukcji dołączonej do pralki powinna być zawarta informacja, jak to zrobić.

Awaria modułu elektronicznego

Jak otworzyć zablokowane drzwi od pralki w przypadku awarii modułu elektronicznego. Nie zawsze winny problemowi jest mechanizm blokady. Drzwi mogą się nie otworzyć także w sytuacji, gdy doszło do awarii modułu elektronicznego pralki. Jeśli nie działa poprawnie, drzwi mogą być blokowane. Na szczęście do uszkodzenia modułu dochodzi rzadko. Jeżeli jednak wystąpi już usterka, należy zaopatrzyć się w nowy moduł i go wymienić.

Naprawa pralek Lublin

Filtr pompy odpływowej wypełniony wodą

Drzwi pozostaną zablokowane, jeżeli filtr jest pełen wody. Nie dotyczy to wszystkich pralek, ponieważ tylko niektóre są wyposażone w taki mechanizm. Jeżeli otwarcie drzwi nie jest możliwe z tego powodu, trzeba odkręcić panel, pod którym znajduje się filtr i oczyścić go, aby zanieczyszczenia nie zatrzymywały wody. Filtr jest zwykle zlokalizowany w dolnej części pralki. Konieczna może okazać się jego wymiana. Można to zrobić na własną rękę, ale wszelkie usterki najlepiej diagnozują i usuwają fachowcy. Korzystając z usług specjalistów, zyskuje się pewność, że wszystko zostanie umieszczone na swoim miejscu i właściwie podłączone. Kwalifikacje i doświadczenie sprawiają, że potrafią nie tylko skutecznie naprawić sprzęt, ale również doradzić w problematycznych sytuacjach.

Poprzednia porada
Co zrobić, gdy zmywarka nie suszy naczyń?
Następna porada
Co zrobić, gdy pralka skacze podczas wirowania?