Rzetelni
Specjaliści

Rzetelni Specjaliści

koszty

Bez Ukrytych Kosztów

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Serwisant AGD

Zadzwoń i zamów Serwis AGD

Rzetelni Fachowcy

Rzetelni Fachowcy

Termin

Krótkie Terminy

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Dojazd

Darmowy Dojazd

Pralka nie odprowadza wody – sprawdź przyczynę

Pralka nie odprowadza wody
Data aktualizacji:

Obecnie trudno wyobrazić sobie powrót na stałe do prania ręcznego, ale wystarczy, że pralka odmówi posłuszeństwa, a możemy zostać zmuszeni do chwilowego radzenia sobie w nietypowy dla nas sposób. Z tego względu warto wiedzieć, jakie awarie najczęściej dotyczą pralek i jak im przeciwdziałać. Wśród często wymienianych problemów pojawia się brak odprowadzania wody. Rozwiązaniem problemu w niektórych sytuacjach można zająć się osobiście. Na co zwrócić uwagę, gdy pralka nie wypompowuje wody?

Pralka nie odpompowuje wody z powodu zanieczyszczonego filtra

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kiedy pralka nie odprowadza wody to odpowiedzialny za to może być  zanieczyszczony filtr pompy odpływowej. Wystarczy, że na filtrze zatrzyma się jedna rzecz, a woda będzie miała utrudniony przepływ. Im więcej elementów i zanieczyszczeń zgromadzi się na powierzchni filtra, tym większe prawdopodobieństwo, że odpływ zostanie zablokowany. Jeżeli źródło problemu stanowi zatkany filtr, nie należy się martwić, ponieważ wystarczy go starannie oczyścić, aby przywrócić prawidłowe funkcjonowanie pralki. Czyszczenie filtra pompy lub wymieniana na nowy – należy odchylić klapę i odkręcić go. Czysty filtr umieszczamy na swoim miejscu i dokręcamy. Aby przeciwdziałać jego zapchaniu, warto zwracać uwagę, aby wszystkie kieszenie przed praniem zostały dokładnie opróżnione. To właśnie rozmaite drobne elementy, które w nich trzymamy lubią przedostawać się w nieodpowiednie miejsca.

Gdy pralka nie wypompowuje wody, przyczyną niedrożny wąż odpływowy

Jeżeli filtr jest czysty, a pralka nadal nie wypompowuje wody, należy przyjrzeć się bezpośrednio wężowi odpływowemu. Również może być zanieczyszczony. W celu udrożnienia węża zaleca się wykręcenie metalowej obejmy, ponieważ dopiero wtedy możliwy jest jego demontaż. Po udrożnieniu węża montujemy go na swoim miejscu i zakładamy z powrotem obejmę. Staranna instalacja jest istotna, aby później woda nie wylewała się na podłogę.

Masz problem z pralką? Sprawdź naszą ofertę: Naprawa pralek Kielce

Niesprawna pompa odpływowa powoduje, że pralka nie wypuszcza wody

Uszkodzenie pompy odpływowej nie należy do awarii, które zdarzają się często, dlatego w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę wymienione wyżej przyczyny niesprawnego działania pralki. Pompę odpływową można wymienić na nową, jeżeli istnieje taka konieczność. Można to zrobić we własnym zakresie, ale z pewnością nie wszyscy potrafią podołać temu wyzwaniu, ponieważ trzeba rozkręcić blat, a następnie wykonać szereg innych czynności. Dlatego zawsze można wezwać fachowców z Restartagd.pl, którzy sprawdzą czy faktycznie pompa pralki jest niesprawna i powoduje, że pralka nie odpompowuje wody. Sprawdź również artykuł: Pralka nie pobiera płynu do płukania

Inne przyczyny problemów z odprowadzaniem wody w pralce

Pralka jest złożonym urządzeniem AGD, w którym występuje wiele wężyków w każdej chwili mogących ulec zapchaniu. Z tego względu znalezienie przyczyny braku odprowadzania wody może być czasochłonne. Może pojawić się na przykład problem z rurką usytuowaną pomiędzy elektrozaworem a szufladą na proszek do prania. Od czasu do czasu warto zastosować specjalny proszek do czyszczenia pralek, który wsypujemy do dozownika. Lepiej zapobiegać problemom niż potem szukać ich przyczyny i zastanawiać się, jak je wyeliminować.

Poprzednia porada
Zmywarka nie odprowadza wody – sprawdź przyczynę
Następna porada
Pralka nie grzeje wody – sprawdź przyczynę