svg1

Najlepsi specjaliści

svg1

Doświadczenie fachowcy

svg2

Gwarancja Satysfakcji

Zadzwoń i zamów Serwisanta:

svg1

Najlepsi specjaliści

svg1

Krótkie terminy

svg2

Gwarancja jakości

svg1

Doświadczeni fachowcy

Jak prawidłowo podłączyć zmywarkę?

Zmywarka

Masz już dość ręcznego mycia stery brudnych naczyń? Ułatw sobie pracę, decydując się na zmywarkę. To pomocnik każdej gospodyni domowej, który wyręczy w wykonywaniu żmudnych czynności domowych. By jednak sprzęt działał niezawodnie, konieczne jest jego prawidłowe podłączenie.

Nie musisz martwić się, że obecna instalacja wodno-kanalizacyjna nie jest przygotowana do podłączenia zmywarki. Tak naprawdę sprzęt możesz zamontować zawsze. Musisz tylko wiedzieć, od czego zacząć i w jakie akcesoria się zaopatrzyć.

Tego potrzebujesz do podłączenia zmywarki

Właściwie każda zmywarka (bez względu na wybrany model) posiada w standardowym wyposażeniu węże odprowadzające i doprowadzające wodę – najczęściej o długości 1,2-1,5 m. Czasami jednak może okazać się, że ich długość jest niewystarczająca z powodu zbyt dużej odległości od zlewozmywaka. Wówczas należy zakupić węże odpowiednio dłuższe.

Ponadto musisz zaopatrzyć się w:

  • trójdrogowy zawór czerpalny 1″,
  • przedłużkę 1″,
  • uszczelki,
  • element syfonu zlewozmywakowego z bocznym podłączeniem.

Wszystkie te akcesoria zakupisz bez problemu. Są one bowiem dostępne właściwie w każdym sklepie z artykułami instalacyjnymi lub hipermarketach budowlanych.

Podłączenie do instalacji wodnej zmywarki

Aby zmywarka spełniała swoją funkcję, musi zostać doprowadzone źródło wody. W tym celu należy więc dokonać podłączenia sprzętu do instalacji wodnej, czemu służy wąż dopływowy.

1. Zakręć główny zawór wodociągowy w mieszkaniu.

2. Zdemontuj baterię, a na przewodzie zimnej wody zamontuj trójdrogowy zawór czerpalny.

3. Zamontuj także uszczelki.

4. Załóż ponownie baterię, a wąż dopływowy przykręć do zaworu czerpalnego.

Podłączenie do kanalizacji zmywarki

Instalując zmywarkę, należy pamiętać o tym, że brudna woda powinna odpływać bezpośrednio do kanalizacji. Stąd zachodzi konieczność prawidłowego podłączenia węża odpływowego. Najlepiej, jeśli brudna woda ze zmywarki zostanie odprowadzona do syfonu zlewozmywakowego.

1. Wymień górną kształtkę syfonu zlewozmywakowego na kształtkę z bocznym podłączeniem.

2. Nasadź na kształtkę wąż odpływowy wychodzący ze zmywarki (aby zapobiec jego zsunięciu, można ścisnąć go tzw. cybantem).

O tym musisz pamiętać podłączając zmywarkę

Wszystkie pralki dostępne na polskim rynku zasilane są prądem o napięciu 230 V. Do ich podłączenia będzie więc potrzebne standardowe gniazdo sieciowe. Warto jednak pamiętać, by posiadało ono uziemienie. Należy także mieć świadomość, że producenci nie zalecają podłączania zmywarek do przedłużaczy oraz rozgałęziaczy.

Jeśli nie wiesz, jak zabrać się za samodzielne podłączanie zmywarki, zdaj się na specjalistów. Fachowcy dokonają wszelkich podłączeń prawidłowo, zaś cały proces przebiegnie sprawnie – bez zbędnej straty czasu. Naprawa zmywarki.

Poprzednia porada
Jak odkamienić pralkę?
Następna porada
Zmywarka – czy zakup się opłaca?