svg1

Najlepsi specjaliści

svg1

Doświadczenie fachowcy

svg2

Gwarancja Satysfakcji

Zadzwoń i zamów Serwisanta:

svg1

Najlepsi specjaliści

svg1

Krótkie terminy

svg2

Gwarancja jakości

svg1

Doświadczeni fachowcy

Co zrobić, gdy zmywarka nie suszy naczyń?

Zmywarka nie suszy naczyń

Przy dużej ilości brudnych naczyń zmywarka stanowi prawdziwe wybawienie. Trudno jednak uniknąć awarii, ponieważ zdarzają się w przypadku wszystkich rodzajów urządzeń AGD. Jeżeli naczynia wyciągnięte ze zmywarki ociekają wodą, należy poszukać przyczyny problemu. Jak należy postępować w takiej sytuacji?

Przeładowanie zmywarki

Zmywarka może nie suszyć naczyń z bardzo prostego powodu, jakim jest jej przeładowanie. Za duża ilość naczyń powoduje, że odpływ wody zostaje przytkany i nie jest ona odprowadzana prawidłowo. Szukanie przyczyn problemu należy zacząć właśnie od zastanowienia się, czy przypadkiem nie przeładowujemy zmywarki. Takie sytuacje najczęściej zdarzają się, gdy z urządzenia korzysta duża rodzina, ale także podczas takich uroczystości jak urodziny, gdy zbiera się rodzina i przyjaciele, co powoduje, że jest wykorzystywana spora ilość naczyń.

 

Przypadkowe układanie naczyń w zmywarce

Podobnym problemem jak przeładowanie jest chaotyczne wkładanie naczyń do zmywarki. Brak porządku może powodować, że przestrzeń zostaje zajęta w sposób stający na przeszkodzie prawidłowemu odpływowi wody. Na przykład talerze lub garnki mogą skutecznie blokować przepływ wody i uniemożliwiać jej odprowadzenie. W takiej sytuacji należy po prostu uporządkować naczynia. Jeżeli naczynia po wyjęciu nadal będą mokre, dopiero wtedy trzeba szukać jeszcze innej przyczyny problemu.

 

Działanie twardej wody na zmywarkę

Obecnie w wielu miejscach występuje problem z twardą wodą, która bywa przyczyną problemów z różnymi urządzeniami, w tym ze zmywarką. Jeżeli występuje problem z twardą wodą, zaleca się stosowanie soli do zmywarek lub środka nabłyszczającego. Tabletki przeznaczone do urządzenia często zawierają w składzie substancję nabłyszczającą, ale jej ilość jest niewielka, dlatego rekomendowane jest dodatkowe stosowanie nabłyszczacza. Sól sprzyja zmiękczeniu wody, co ma kluczowe znaczenie. Natomiast dzięki nabłyszczaczowi naczynia w krótszym czasie stają się suche. Twarda woda powoduje gromadzenie się osadów, a w efekcie powstawanie kamienia. Jeżeli kamień będzie koncentrował się w odpływie wody, w końcu może dojść do jego zatkania lub co najmniej ograniczenia odpływu. Z tego względu należy zwracać uwagę na jakość wody, jaką dysponujemy i stosować środki zmiękczające.

 

Problem z systemem grzewczym zmywarki

Zmywarka skutecznie eliminuje brud z naczyń pod warunkiem, że ciśnienie wody jest odpowiednie, a spryskiwacze działają prawidłowo, ale niezbędne jest również sprawne funkcjonowanie systemu grzewczego. Ciepło przekazywane przez element grzewczy powoduje, że naczynia nagrzewają się i ulegają wysuszeniu. Jeżeli dojdzie do awarii systemu grzewczego, wówczas wyciągamy mokre naczynia ze zmywarki. Usterka systemu wymaga jej usunięcia (Polecamy nasze usługi: Naprawa zmywarek Rzeszów), co zwykle wiąże się z koniecznością wymiany elementu, który nie działa. Sprawdzenie, czy doszło do awarii i ewentualną wymianę modułu najlepiej powierzyć specjaliście. Fachowiec skutecznie zdiagnozuje problem i rozwiąże go w efektywny sposób.

Polecamy również artykuł: https://www.support.emea.aeg.com/pl-pl/Dish/Dishwasher/056_The_dishwasher_does_not_dry_or_dries_poorly

Poprzednia porada
Pralka nie grzeje wody – sprawdź przyczynę
Następna porada
Dlaczego pralka nie wiruje? Poznaj przyczyny