svg1

Najlepsi specjaliści

svg1

Doświadczenie fachowcy

svg2

Gwarancja Satysfakcji

Zadzwoń i zamów Serwisanta:

svg1

Najlepsi specjaliści

svg1

Krótkie terminy

svg2

Gwarancja jakości

svg1

Doświadczeni fachowcy

Jak odetkać pralkę?

Pralka

Prawidłowa praca pralki uzależniona jest od wielu czynników. Czasami wystarczy jedna niewielka usterka, by sprzęt przestał działać. Tak może być, gdy dojdzie do zatkania pralki. A w przypadku, gdy na pranie czeka sterta ubrań, może okazać się to naprawdę problematyczne. Jak sobie z tym poradzić?

Przyczyn zatkania pralki może być wiele: włókna tekstyliów, papierki i chusteczki (zawartość nieopróżnionych kieszeni odzieży), osadzający się kamień, osad ze środków piorących. Wystarczy więc sprawdzić, co spowodowało usterkę, a następnie przystąpić do jej usunięcia.

Przyczyna: zatkanie filtra w pralce

Jeśli przyczyną zatkania pralki jest filtr pompy, należy niezwłocznie podjąć się wyeliminowania problemu. Najczęściej do jego zatkania dochodzi na skutek osadzającego się kamienia. Naprawa wydaje się być prosta – wystarczy sięgnąć po gotowe środki odkamieniające, które rozpuszczą osad. Alternatywą może okazać się wymiana filtra na nowy – koszt zakupu wynosi nie więcej niż kilkadziesiąt złotych.

Przyczyna: zatkana pompa pralki

Usterka może być spowodowana także zatkaną pompą. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest jej wymiana na nową. Tutaj jednak koszt wymiany będzie wyższy. Do kosztów zakupu nowej części trzeba będzie doliczyć koszty wymiany przez fachowca (sprawdź koszty w restartagd.pl).

Przyczyna: zatkany kanał przepływowy pralki

Skąd wiedzieć, że doszło do zatkania kanału przepływowego między szufladą na detergenty a bębnem? Jeśli w szufladzie pozostaje proszek lub płyn do płukania, to znak że kanał przepływowy może być zatkany. Jak sobie z tym poradzić?

W pierwszej kolejności należy wyjąć szufladę i dokładnie ją wyczyścić, szczególną uwagę zawracając na wszelkie wystające elementy (rurki). Warto także oczyścić wnętrze komory, pozbywając się wszelkich osadów z detergentów. Na koniec zaleca się uruchomienie programu piorącego (najlepiej z temperaturą 90oC) – bez dodatku żadnych środków. Gorąca woda powinna rozpuścić i wypłukać osady.

Przyczyna: problem z rurą odpływową

Jeśli przyczyną zatkania pralki jest rura odpływowa, z usterką można poradzić sobie w sposób mechaniczny. Wykorzystując tzw. spiralę kanalizacyjną, można usunąć z rury osadzony szlam. Jest to szybki i właściwie niedrogi sposób na odetkanie pralki.

Kiedy wezwać fachowca do pralki?

Większość usterek związanych z zatkaną pralką możesz wyeliminować samodzielnie. Jeżeli jednak nie jesteś w stanie zlokalizować problemu, wezwij fachowca. Specjalista szybko postawi trafną diagnozę i podejmie się naprawy usterki. Dzięki temu pralka szybko zacznie prawidłowo funkcjonować.

Naprawa pralek Warszawa

Poprzednia porada
Kamień w pralce - jak z nim walczyć?
Następna porada
Czym się kierować przy wyborze sprzętu AGD?