Naprawa i Serwis sprzętu AGD

Współpracujący z Nami fachowcy zajmują się naprawą pralek, lodówek, zmywarek, zamrażarek, kuchenek i piekarników. Zadzwoń już teraz 727 799 001 lub Zamów ONLINE. Naprawa zostanie wykonana przez serwisanta bezpośrednio u Ciebie w domu!

Jak odetkać pralkę?

Pralka

Prawidłowa praca pralki uzależniona jest od wielu czynników. Czasami wystarczy jedna niewielka usterka, by sprzęt przestał działać. Tak może być, gdy dojdzie do zatkania pralki. A w przypadku, gdy na pranie czeka sterta ubrań, może okazać się to naprawdę problematyczne. Jak sobie z tym poradzić?

Przyczyn zatkania pralki może być wiele: włókna tekstyliów, papierki i chusteczki (zawartość nieopróżnionych kieszeni odzieży), osadzający się kamień, osad ze środków piorących. Wystarczy więc sprawdzić, co spowodowało usterkę, a następnie przystąpić do jej usunięcia.

Przyczyna: zatkanie filtra w pralce

Jeśli przyczyną zatkania pralki jest filtr pompy, należy niezwłocznie podjąć się wyeliminowania problemu. Najczęściej do jego zatkania dochodzi na skutek osadzającego się kamienia. Naprawa wydaje się być prosta – wystarczy sięgnąć po gotowe środki odkamieniające, które rozpuszczą osad. Alternatywą może okazać się wymiana filtra na nowy – koszt zakupu wynosi nie więcej niż kilkadziesiąt złotych.

Przyczyna: zatkana pompa pralki

Usterka może być spowodowana także zatkaną pompą. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest jej wymiana na nową. Tutaj jednak koszt wymiany będzie wyższy. Do kosztów zakupu nowej części trzeba będzie doliczyć koszty wymiany przez fachowca (sprawdź koszty w RestartAgd.pl).

Przyczyna: zatkany kanał przepływowy pralki

Skąd wiedzieć, że doszło do zatkania kanału przepływowego między szufladą na detergenty a bębnem? Jeśli w szufladzie pozostaje proszek lub płyn do płukania, to znak że kanał przepływowy może być zatkany. Jak sobie z tym poradzić?

W pierwszej kolejności należy wyjąć szufladę i dokładnie ją wyczyścić, szczególną uwagę zawracając na wszelkie wystające elementy (rurki). Warto także oczyścić wnętrze komory, pozbywając się wszelkich osadów z detergentów. Na koniec zaleca się uruchomienie programu piorącego (najlepiej z temperaturą 90oC) – bez dodatku żadnych środków. Gorąca woda powinna rozpuścić i wypłukać osady.

Przyczyna: problem z rurą odpływową

Jeśli przyczyną zatkania pralki jest rura odpływowa, z usterką można poradzić sobie w sposób mechaniczny. Wykorzystując tzw. spiralę kanalizacyjną, można usunąć z rury osadzony szlam. Jest to szybki i właściwie niedrogi sposób na odetkanie pralki.

Kiedy wezwać fachowca do pralki?

Większość usterek związanych z zatkaną pralką możesz wyeliminować samodzielnie. Jeżeli jednak nie jesteś w stanie zlokalizować problemu, wezwij fachowca. Specjalista szybko postawi trafną diagnozę i podejmie się naprawy usterki. Dzięki temu pralka szybko zacznie prawidłowo funkcjonować.

Naprawa pralek Warszawa

Poprzednia porada
Kamień w pralce - jak z nim walczyć?
Następna porada
Czym się kierować przy wyborze sprzętu AGD?