svg1

Rzetelni Specjaliści

svg1

Bez Ukrytych Kosztów

svg2

Darmowy Dojazd

Zadzwoń i zamów Serwis AGD

svg1

Rzetelni Fachowcy

svg1

Krótkie Terminy

svg2

Darmowy Dojazd

svg1

Doświadczeni Serwisanci

Pralka nie grzeje wody – sprawdź przyczynę

Pralka nie grzeje wody

Aktualizacja

Nawet w przypadku mocnych zabrudzeń pranie po wyjęciu z pralki powinno być czyste. Jeżeli wygląda, jakby tylko zostało przepłukane, za taki stan rzeczy może odpowiadać brak ciepłej wody. Dlaczego pralka nie grzeje wody? Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

Problem z grzałką – pokrycie kamieniem lub przepalenie

Najczęstsze problemy, które dotykają grzałkę to przepalenie lub zakamienienie. Wystarczy przyjrzeć się grzałce, aby ocenić, czy jej stan jest prawidłowy. Wszelkie wyżłobienia i nierówności, jak i wyraźny nalot sugerują jej uszkodzenie. Jeżeli widoczny jest czarny nalot, świadczy to o tym, że grzałka włączała się, kiedy pralka nie była wypełniona wodą. Na działanie osadów i kamienia narażone są niemal wszystkie elementy urządzenia. Odkamienianie pralki stanowi kluczowy element zachowania sprzętu w świetnej kondycji przez wiele lat. Chroni przed licznymi problemami i przedwczesną wymianą. Najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą opcję stanowi zakup specjalistycznego środka odkamieniającego.

 

Zepsuty czujnik grzałki – brak poprawnej informacji o temperaturze

Czujnik grzałki odpowiada za przepływ informacji o temperaturze wody, dzięki czemu jej moduł odpowiednio reaguje. Jeżeli czujnik ulegnie zepsuciu, nie dostarcza prawidłowych informacji i w rezultacie grzałka nie włącza się, a woda naturalną koleją rzeczy nie zostaje podgrzana. Do uszkodzenia czujnika grzałki może dojść pod wpływem nagromadzenia się wspomnianego już kamienia. Grzałka pozostaje w końcu w systematycznym kontakcie z wodą, co sprzyja gromadzeniu się osadów. Niestety naprawa czujnika nie jest możliwa. Pozostaje jedynie jego wymiana. Nie możesz poradzić sobie z pralką? Sprawdź naszą ofertę: naprawa pralek we Wrocławiu

 

Wrażliwa elektronika – uszkodzenie modułu grzałki

Elektronika pełni niezwykle istotną rolę w wielu urządzeniach. Wszelkie podzespoły i moduły mogą zawodzić w najmniej oczekiwanym momencie. Uszkodzenie modułu, który odpowiada za włączanie grzałki, automatycznie powoduje, że woda nie zostaje podgrzana. Poszczególnych podzespołów grzałki nie da się wymienić – niezbędna pozostaje wymiana całego modułu. Wymiany modułu należy dokonać dopiero po uprzednim wykluczeniu innych przyczyn.

 

Wadliwe działanie hydrostatu

Problem z ogrzewaniem wody w pralce może być również wywołany uszkodzeniem hydrostatu. Taka sytuacja zdarza się rzadko, ale jednak trzeba mieć świadomość, że może nastąpić. Podgrzewanie wody rozpoczyna się w momencie, gdy w pralce znajduje się odpowiednia ilość wody. Jeżeli doszło do awarii hydrostatu, informacja o właściwym poziomie wody nie zostanie przekazana i grzałka nie zacznie oddawać ciepła. Uszkodzenie hydrostatu jest równoznaczne z praniem w zimnej wodzie. Na dodatek może przyczyniać się do awarii grzałki. Jeżeli grzałka włączy się, gdy w pralce nie będzie wody, wówczas z łatwością dojdzie do jej uszkodzenia. Aby zapobiec takim sytuacjom, należy jak najszybciej wymienić wadliwy hydrostat. Wymiana hydrostatu nie należy do nadzwyczaj skomplikowanych czynności, ale jeżeli prace domowe nie są naszym powołaniem, lepiej powierzyć sprawę w ręce odpowiedzialnych profesjonalistów.

Poprzednia porada
Pralka nie odprowadza wody – sprawdź przyczynę
Następna porada
Co zrobić, gdy zmywarka nie suszy naczyń?