Rzetelni
Specjaliści

Rzetelni Specjaliści

koszty

Bez Ukrytych Kosztów

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Serwisant AGD

Zadzwoń i zamów Serwis AGD

Rzetelni Fachowcy

Rzetelni Fachowcy

Termin

Krótkie Terminy

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Dojazd

Darmowy Dojazd

Pralka nie grzeje wody – sprawdź przyczynę

Pralka nie grzeje wody
Data aktualizacji:

Nawet w przypadku mocnych zabrudzeń pranie po wyjęciu z pralki powinno być czyste. Jeżeli wygląda, jakby tylko zostało przepłukane, za taki stan rzeczy może odpowiadać brak ciepłej wody. Dlaczego pralka nie grzeje wody? Jak sprawdzić, czy pralka grzeje wodę?

Problem z grzałką w pralce – pokrycie kamieniem lub przepalenie

Najczęstsze problemy, które dotykają grzałkę to przepalenie lub zakamienienie przez co pralka nie podgrzewa wody do optymalnych temperatur. Wystarczy przyjrzeć się grzałce, aby ocenić, czy jej stan jest prawidłowy. Wszelkie wyżłobienia i nierówności, jak i wyraźny nalot sugerują jej uszkodzenie. Jeżeli widoczny jest czarny nalot, świadczy to o tym, że grzałka włączała się, kiedy pralka nie była wypełniona wodą. Na działanie osadów i kamienia narażone są niemal wszystkie elementy urządzenia. Odkamienianie pralki stanowi kluczowy element zachowania sprzętu w świetnej kondycji przez wiele lat. Chroni przed licznymi problemami i przedwczesną wymianą. Najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą opcję stanowi zakup specjalistycznego środka odkamieniającego. Sprawdź również artykuł: jak wyczyścić pralkę octem

Zepsuty czujnik grzałki – brak poprawnej informacji o temperaturze

Czujnik grzałki w pralce odpowiada za przepływ informacji o temperaturze wody, dzięki czemu jej moduł odpowiednio reaguje. Jeżeli czujnik w pralce ulegnie zepsuciu, nie dostarcza prawidłowych informacji i w rezultacie grzałka nie włącza się, a pralka nie podgrzewa wody. Do uszkodzenia czujnika grzałki może dojść pod wpływem nagromadzenia się wspomnianego już kamienia, który osadza się w prace. Grzałka pralki pozostaje w końcu w systematycznym kontakcie z wodą, co sprzyja gromadzeniu się osadów (czytaj: odkamienianie pralki). Niestety naprawa czujnika nie jest możliwa. Pozostaje jedynie jego wymiana. Nie możesz poradzić sobie z pralką? Sprawdź naszą ofertę: naprawa pralek we Wrocławiu

Wrażliwa elektronika – uszkodzenie modułu grzałki w pralce

Elektronika w pralce pełni niezwykle istotną funkcję. Wszelkie podzespoły i moduły mogą zawodzić w najmniej oczekiwanym momencie. Uszkodzenie modułu pralki, który odpowiada za włączanie grzałki, automatycznie powoduje, że pralka nie grzeje wody. Poszczególnych podzespołów grzałki nie da się wymienić – niezbędna pozostaje wymiana całego modułu. Wymiany modułu w pralce należy dokonać dopiero po uprzednim wykluczeniu innych przyczyn.

Wadliwe działanie hydrostatu w pralce

Problem z tym że pralka nie grzeje wody może być wywołany uszkodzeniem hydrostatu. Taka sytuacja zdarza się rzadko, ale jednak trzeba mieć świadomość, że może nastąpić. Podgrzewanie wody rozpoczyna się w momencie, gdy w pralce znajduje się odpowiednia ilość wody. Jeżeli doszło do awarii hydrostatu, informacja o właściwym poziomie wody nie zostanie przekazana i grzałka nie zacznie oddawać ciepła. Uszkodzenie hydrostatu jest równoznaczne z praniem w zimnej wodzie. Na dodatek może przyczyniać się do awarii grzałki. Jeżeli grzałka włączy się, gdy w pralce nie będzie wody, wówczas z łatwością dojdzie do jej uszkodzenia. Aby zapobiec takim sytuacjom, należy jak najszybciej wymienić wadliwy hydrostat. Wymiana hydrostatu nie należy do nadzwyczaj skomplikowanych czynności, ale jeżeli prace domowe nie są naszym powołaniem, lepiej powierzyć sprawę w ręce odpowiedzialnych profesjonalistów.

Poprzednia porada
Pralka nie odprowadza wody – sprawdź przyczynę
Następna porada
Co zrobić, gdy zmywarka nie suszy naczyń?