svg1

Najlepsi specjaliści

svg1

Doświadczenie fachowcy

svg2

Gwarancja Satysfakcji

Zadzwoń i zamów Serwisanta:

svg1

Najlepsi specjaliści

svg1

Krótkie terminy

svg2

Gwarancja jakości

svg1

Doświadczeni fachowcy

Jak czyścić pralkę z kamienia – praktyczne porady

Osad z kamienia – problem każdego z nas. Pojawia się w kuchni i w łazience, w miejscach, gdzie obecna jest twarda woda. Przyczynia się do uszkodzeń urządzeń elektrycznym. Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób pozbyć się go raz na zawsze z Twojego domu!

Zdarzyło Ci się kiedyś, że Twoje pranie nie było dokładnie wyprane, choć wykonałeś właściwie wszystkie czynności? Może słyszałeś, że spowodowane jest to grzałką, na której osadził się kamień? Niestety… Osadzanie się kamienia jest nieuniknione. Zastanawiasz się pewnie, jak z tym walczyć? Czym odkamienić pralkę, by działała jak nowa? Nie obawiaj się! Znamy kilka niedrogich, ale skutecznych sposobów, które pomogą Ci odpowiedzieć sobie na pytanie, czym czyścić pralkę z kamienia. Do dzieła!

Jak odkamienić pralkę kwaskiem cytrynowym?

Kwasek cytrynowy jest idealnym domowym sposobem na walkę z kamieniem. Zaleca się wsypanie około 1/3 szklanki kwasku cytrynowego do dozownika na proszek i uruchomienie standardowego cyklu prania. Odkamienianie pralki kwaskiem cytrynowym powinno przebiegać przy udziale możliwie gorącej wody, np. 90 stopni Celsjusza.

Kwasek cytrynowy jest związkiem nieszkodliwym i niedrogim. Wyeliminuje nieprzyjemne zapachy oraz udrożni naszą pralkę. Cykliczne stosowanie kwasku cytrynowego sprawi, że pralka będzie działała tak jak po zakupieniu.

Czyszczenie pralki automatycznej octem

Ocet – niedrogi i powszechny. Znalazł zastosowanie jako środek czyszczący i odkażający. Powstaje pytanie, czy można czyścić nim pralkę automatyczną? Czy jego kwasowość nie wpłynie na jej działanie? Nic nie uszkodzi? Odpowiadamy: nie ma żadnych przeciwwskazań do używania octu do walki z kamieniem. Należy wlać do pralki (najlepiej do dozownika na proszek) 3/4 szklanki octu i uruchomić ją na kompletny cykl w temperaturze 90 stopni Celsjusza.

Jedynym mankamentem tej metody jest powstanie intensywnego, nieprzyjemnego zapachu.

Jak czyścić pralkę sodą

Jeśli szukasz sposobu na zdezynfekowanie pralki, użyj sody oczyszczonej. Pochłania zapach oraz zmiękcza wodę, która jest powodem powstawania kamienia. Jak wyczyścić pralkę sodą? Wsyp 3/4 szklanki sody do dozownika na proszek i uruchom najdłuższy cykl prania, w możliwie najwyższej temperaturze (np. 90 stopni Celsjusza). Soda oczyszczona jest idealna do usuwania wszelkich zanieczyszczeń i brudu.

Czy wiesz już jak odkamienić pralkę z kamienia? Który ze sposobów najbardziej przypadł Ci do gustu? Pamiętaj, istotne jest, aby zaplanować odkamienianie pralki raz na jakiś czas, zapobiegawczo, zanim nagromadzony kamień wprowadzi trwałe zmiany w działaniu Twoich urządzeń. Co kilkanaście cykli poświęć czas na jeden ze wskazanych sposobów na wyczyszczenie pralki z kamienia, a Twoja pralka będzie Ci służyć długo i dobrze. Postępując zgodnie ze wskazówkami przedłużysz życie swoim urządzeniom, zanim konieczna będzie interwencja specjalisty.

Jeżeli szukasz fachowej porady sprawdź ofertę: Naprawa pralek Lublin

Poprzednia porada
Co należy zrobić, gdy zmywarka nie odprowadza wody?
Następna porada
Jak wyczyścić lodówkę krok po kroku