Rzetelni
Specjaliści

Rzetelni Specjaliści

koszty

Bez Ukrytych Kosztów

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Serwisant AGD

Zadzwoń i zamów Serwis AGD

Rzetelni Fachowcy

Rzetelni Fachowcy

Termin

Krótkie Terminy

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Dojazd

Darmowy Dojazd

Czyszczenie zmywarki kretem – sprawdź jak to zrobić

Data aktualizacji:

Zapchane odpływy to problem, którego nie uniknie żaden dom ani lokal użytkowy, w którym znajdują kuchnia i łazienka. Zdarzają się zawsze i są wyjątkowo nieprzyjemnym doświadczeniem, jednak zdecydowanie większym problemem niż zator w kuchennym zlewie, stanowi zapchana zmywarka.

Prędzej czy później, każdy jej posiadacz będzie zmuszony się z tym zmierzyć. Dzieje się to, nawet kiedy dbamy o odpowiednie użytkowanie sprzętu i dokładnie płuczemy wszystkie naczynia, zanim zostaną umieszczone w zmywarce. Warto jednak pamiętać, że zapchany odpływ zmywarki to nie aż tak duży kłopot, abyśmy nie byli w stanie samodzielnie dać mu rady. By szybko i sprawnie zażegnać zator i ponownie cieszyć się idealnie działającym urządzeniem, wystarczy dobrze znany i sprawdzony Kret do zmywarki.

Zanim przystąpimy do działania, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami dotyczącymi tego, jak wyczyścić zmywarkę Kretem, żeby zadbać o własne bezpieczeństwo oraz nie uszkodzić sprzętu.

Jak wyczyścić zmywarkę kretem

Kiedy dojdzie do zatkania zmywarki, Kret może stać się bardzo pomocny. To popularny środek chemiczny do udrażniania rur, którego głównym składnikiem jest soda kaustyczna — jeden z podstawowych chemicznych surowców. Ze względu na silnie żrące właściwości przed rozpoczęciem pracy, należy odpowiednio się zabezpieczyć.

Udrażnianie odpływu przy pomocy Kreta wymaga założenia gumowych rękawic, dobrze jest też osłonić oczy specjalnymi ochronnymi okularami. Jeżeli ich nie posiadamy trzeba być bardzo ostrożnym i dbać o to, aby płyn do udrażniania zmywarki pod żadnym pozorem nie znalazł się na naszej twarzy.

Rozpoczynając zabieg udrażniania musimy pamiętać, że Kret do zmywarki nie może zostać zalany wodą, lecz musimy dodać go do niej w odpowiednich proporcjach. Wystarczy kilka łyżeczek produktu na pół litra wody. Następnie roztwór ostrożnie wlewamy do odpływu zmywarki i pozostawiamy na około trzydzieści minut. Po upłynięciu wymaganego czasu nastawiamy urządzenie na zmywanie lub płukanie, co pomoże usunąć środek z odpływu. Naprawa zmywarek Katowice

Czytaj również:  Jak wyczyścić filtr w pralce - Praktyczne porady

Podczas zabiegu należy też dokładnie wietrzyć pomieszczenie, ponieważ wdychanie Kreta może być dla nas szkodliwe.

Po umyciu zmywarka jest udrożniona, czysta i gotowa do codziennego użytkowania. Ten popularny środek do udrażniania to najskuteczniejszy sposób, jeśli chcemy pozbyć się tłuszczu i zanieczyszczeń zalegających w odpływie. Usuwa je szybko i efektywnie, dzięki czemu sprzęt działa poprawnie przez wiele lat.

Kret Granulki

Dbaj o zmywarkę na co dzień

Ważne jest, aby dbać o zmywarkę (jak dbać o zmywarkę) na bieżąco i stosować się do zasad konserwacji umieszczonych przez producenta w instrukcji obsługi. Pomoże to utrzymać urządzenie w dobrym stanie przez długi czas.

Należy też co pewien czas czyścić nasz sprzęt. Raz w tygodniu powinniśmy wyczyścić filtr — wystarczy go wyjąć i umyć wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Warto też regularnie myć w ten sposób wszystkie wyjmowane elementy jak pojemnik na sztućce i półki. Jak wyczyścić zmywarkę?

Do wyczyszczenia ścianek wewnątrz urządzenia wystarczy miękka ściereczka z odpowiednim środkiem — chemicznym lub naturalnym, jak kwasek cytrynowy, cytryna czy mieszania mydła z octem. Jak wyczyścić piekarnik z przypalonego tłuszczu

W modelach zmywarek, które mają zdejmowane uszczelki, również można je umyć w kuchennym zlewie. W innym przypadku dobrze jest posłużyć się szczoteczką do zębów, natomiast raz w miesiącu powinniśmy umyć wnętrze całej zmywarki. W tym celu wystarczy przy pustym urządzeniu ustawić program z najwyższą temperaturą. Do jej umycia można użyć tabletek do zmywarki lub sody oczyszczonej i octu.

Poprzednia porada
Dlaczego piekarnik przypala - Sprawdź przyczyny
Następna porada
Jaką wybrać lodówkę?