svg1

Najlepsi specjaliści

svg1

Doświadczenie fachowcy

svg2

Gwarancja Satysfakcji

Zadzwoń i zamów Serwisanta:

svg1

Najlepsi specjaliści

svg1

Krótkie terminy

svg2

Gwarancja jakości

svg1

Doświadczeni fachowcy

Dlaczego pralka nie wiruje podczas prania?

Nieprzyjemny zapach z pralki

Urządzenia AGD zwykle psują się w najmniej oczekiwanym i najbardziej nieodpowiednim momencie. Pralka sprawia, że zaoszczędzamy mnóstwo czasu i wysiłku, co jest szczególnie istotne w przypadku dużej rodziny. Niestety zdarza się, że po zakończeniu zaprogramowanego cyklu wyjmujemy z pralki mokre rzeczy – po prostu nie zostały odwirowane. Co zrobić w takiej sytuacji? Gdzie tkwi przyczyna problemu?

Zatkany filtr pompy odpływowej

Pralki są wyposażone w blokadę wirowania, która zostaje aktywowana, gdy w bębnie gromadzi się za duża ilość wody. Odpowiada za to zapchany filtr, odpływ lub pompa. Na razie skupmy się na filtrze. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy nie blokuje go skarpetka lub inny niewielki skrawek materiału, który przedostał się w nieodpowiednie miejsce, gdy wrzucaliśmy pranie do bębna. Na filtrze osadzają się również rozmaite zanieczyszczenia związane z praniem. Zaleca się systematyczne czyszczenie filtra. Po odchyleniu klapy filtra wykręcamy go. Można go oczyścić i włożyć z powrotem lub włożyć nowy. Oczywiście dla bezpieczeństwa i w celu uniknięcia bałaganu wymieniamy go po zakręceniu zaworu wody i odłączeniu pralki od gniazdka elektrycznego. Po wymianie zawór odkręcamy, a pralkę możemy z powrotem podłączyć. Zanieczyszczenia wkradają się w różne zakamarki pralki i nie zawsze oczyszczenie lub wymiana filtra zapewnia pożądane efekty. Czasem konieczne może okazać się wyczyszczenie lub wymiana innych części układu hydrostatycznego.

Uszkodzony pasek napędowy pralki

Pasek napędowy stanowi jeden z podstawowych elementów, na który trzeba zwrócić uwagę, gdy wirowanie szwankuje. Pasek nałożony na koło pasowe stanowi mechanizm napędzający pralki. Z czasem może się rozciągnąć, co powoduje jego spadanie, lub może ulec uszkodzeniu. Koszt zakupu nowego jest niewielki, za to komfort, jaki zyskamy po jego wymianie ogromny. Nowy pasek nakładamy najpierw na trzpień silnika i dopiero wtedy naciągamy go na koło pasowe, obracając kołem, aby znalazł się idealnie na swoim miejscu.

Problem ze stykami lub przewodami obwodu elektrycznego pralki

Istotną rolę odgrywają również przewody i styki na kostce. Jeżeli styki są brudne i zaśniedziałe, nie są w stanie zasilić obwodu elektrycznego pralki. Można je przeczyścić szczoteczką do zębów lub drucianą szczotką, ale należy to zrobić ostrożnie, ponieważ nadmierne tarcie doprowadzi do ich uszkodzenia. Należy się również przyjrzeć, czy przewody nie mają widocznych przetarć lub innych uszkodzeń. Od właściwego przepływu prądu zależy nie tylko prawidłowe wirowanie, ale również działanie silnika czy też modułu sterującego.

 Szukasz fachowej pomocy? Sprawdź naszą ofertę: Naprawa pralek Kielce

Niepopranie działający lub zablokowany bęben pralki

Pod wpływem różnych czynników bęben pralki może w ogóle przestać się poruszać albo będzie obracał się zbyt wolno. W wielu przypadkach blokują go drobne przedmioty takie jak wsuwka, które wpadły do wnętrza pralki. Dlatego wrzucając pranie do bębna, należy sprawdzić wszystkie kieszenie, aby upewnić się, że nie ma w nich żadnych przedmiotów mogących spowodować uszkodzenia pralki.

Sprawdź również temat: Jak rozwiązać problem zatrzymywania wirowania w pralkach Samsung

Poprzednia porada
Nieprzyjemny zapach z pralki – sprawdź przyczynę
Następna porada
Zmywarka nie odprowadza wody – sprawdź przyczynę