Rzetelni
Specjaliści

Rzetelni Specjaliści

koszty

Bez Ukrytych Kosztów

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Serwisant AGD

Zadzwoń i zamów Serwis AGD

Rzetelni Fachowcy

Rzetelni Fachowcy

Termin

Krótkie Terminy

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Dojazd

Darmowy Dojazd

Czym się kierować przy wyborze sprzętu AGD?

Data aktualizacji:

Wybór sprzętu AGD wcale nie jest łatwą decyzją, mimo jego niemal nieograniczonej dostępności. Producenci kuszą nowoczesnym designem, mnóstwem funkcjonalności, a sklepy – atrakcyjną ceną. Jak więc podjąć słuszną decyzję, której nie będziemy żałować?

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem sprzętu AGD. Poniżej prezentujemy tylko kilka kryteriów, które mogą być znaczące.

Gabaryty

Sprzęt AGD należący do tej samej kategorii różni się gabarytami. Decydując się na konkretny model, należy wziąć je pod uwagę, dostosowując do wymiarów konkretnego pomieszczenia. Nie każda pralka zmieści się do małej łazienki, tak jak nie zawsze wymagana jest mała lodówka, jeśli kuchnia jest przestronna.

Klasa energetyczna sprzętu AGD

Wybierając sprzęt AGD (bez względu na to, czy będzie to pralka, lodówka czy zmywarka), należy wziąć pod uwagę klasę energetyczną. Jest to niezwykle istotny parametr, który określa energooszczędność sprzętu. Oznaczany jest literami alfabetu, a im niższa wartość, tym urządzenie bardziej energooszczędne. Dla przykładu – lodówka z klasą energetyczną A pobiera mniej prądu niż lodówka klasy B.

Awaryjność sprzętu AGD

Każdy sprzęt AGD jest narażony na usterki. Zdarza się jednak, że niektóre modele ulegają uszkodzeniom znacznie szybciej. Dokonując nieprzemyślanego zakupu może okazać się, że urządzenie „pociągnie nas po kieszeni”. Częstsze usterki oznaczają konieczność częstych napraw, a to przekłada się na wzrastające koszty eksploatacyjne. Jak więc temu zapobiec?

Warto poczytać o awaryjności sprzętu danej marki w odniesieniu także do konkretnego modelu. Takie informacje można łatwo znaleźć m.in. w sieci. Na forach internetowych ludzie żalą się na określone modele lub wskazują jego zalety. Dzięki temu można zdobyć wiedzę na temat tego, jaki sprzęt warto kupić, a jakich urządzeń unikać z powodu ich nadmiernej awaryjności. Należy jednak wziąć na to wszystko „poprawkę” – podatność sprzętu do awarii wynika także z nieprawidłowej lub nadmiernej eksploatacji.

Czytaj również:  Dlaczego pralka nie wiruje podczas prania?

Sprawdź artykuły poświęcone tematyce awaryjności sprzętu AGD:

Dodatkowe funkcje dostosowane do potrzeb

Producenci sprzętu AGD potrafią zaskoczyć coraz to nowszymi i bardziej ulepszonymi funkcjonalnościami urządzeń. Zanim jednak kupisz superpralkę lub superlodówkę z dużą ilością dodatkowych opcji sprawdź, czy faktycznie to wszystko jest Ci potrzebne. Bardzo często okazuje się, że w praktyce niewiele osób z nich korzysta. Zaś te wszystkie dodatkowe funkcje podnoszą cenę sprzętu AGD.

Cena

Chociaż cena nie jest najważniejszym czynnikiem determinującym wybór sprzętu urządzenia, warto i na nią zwrócić uwagę. Bardzo często okazuje się tak, że ten sam model jest znacznie tańszy w ofercie innego sklepu. Dobrze jest więc porównać asortyment, by nie przepłacić.

Sprawdź również nasz artykuł: Jaką wybrać lodówkę?

Poprzednia porada
Jak odetkać pralkę?
Następna porada
Zatkany odpływ w zmywarce – jak sobie z tym poradzić?