Rzetelni
Specjaliści

Rzetelni Specjaliści

koszty

Bez Ukrytych Kosztów

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Serwisant AGD

Zadzwoń i zamów Serwis AGD

Rzetelni Fachowcy

Rzetelni Fachowcy

Termin

Krótkie Terminy

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Dojazd

Darmowy Dojazd

Czy naprawa sprzętu AGD jest opłacalna?

Naprawa AGD
Data aktualizacji:

Usterka sprzętu gospodarstwa domowego bardzo szybko potrafi utrudnić codzienne wykonywanie obowiązków. Awaria zmywarki sprawia, że sterta brudnych naczyń rośnie i rośnie. Uszkodzenie pralki skutkuje piętrzącą się górą brudnej odzieży. A zepsuta kuchenka uniemożliwia przygotowywanie domowych posiłków. W takiej sytuacji koniecznością jest albo szybka naprawa, albo wymiana sprzętu na nowy.

Awarie sprzętu gospodarstwa domowego zdarzają się bardzo często – zwykle, gdy okres gwarancji już dawno przestał obowiązywać. To zaś zmusza do poniesienia dodatkowych kosztów, które nierzadko są wysokie. Stąd wiele osób zadaje sobie pytanie…

Naprawiać czy nie?

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ tak naprawdę każdy przypadek jest inny. Wiele zależy od tego, jakie są możliwości finansowe oraz co jest przyczyną awarii. Czasami mówi się, że naprawa sprzętu AGD nie jest opłacalna, ponieważ wystarczy dołożyć kilkaset złotych, by zakupić nową pralkę, lodówkę czy zmywarkę. Trzeba jednak mieć świadomość, że czasami wystarczy tylko jedna naprawa, by zapewnić bezawaryjne działanie sprzętu przez kolejnych kilka lat. W tym przypadku zakup nowego sprzętu AGD (jeśli ktoś nie planował takiego wydatku) może okazać się pomysłem dość chybionym.

Zawsze warto jest zdać się na usługi fachowca, szczególnie jeśli sprzęt nie jest maksymalnie wyeksploatowany. Zamawiając naprawę, wcale nie trzeba decydować się na skorzystanie z usług. Jeśli wycena okaże się zbyt wysoka, a naprawa nieopłacalna – najczęściej fachowiec sam to zasugeruje. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w takim przypadku specjalista pobierze symboliczną opłatę – za zdiagnozowanie problemu i dojazd.

Oceń stan techniczny sprzętu, zanim podejmiesz decyzję

Bardzo często naprawa sprzętu okazuje się być dobrym rozwiązaniem. Zwykle jest tak, że koszt usunięcia usterki jest nawet kilkakrotnie niższy niż zakup nowego urządzenia AGD. Sprawdź ofertę: naprawa zmywarek Warszawa

Zanim jednak zdecydujemy się na naprawę, dobrze jest wszystko dokładnie skalkulować. Warto wziąć pod uwagę stan techniczny sprzętu. Jeżeli jest niemal nowy i jego wygląd wizualny nie budzi zastrzeżeń (np. nie pojawia się korozja), a częstotliwość poprzednich napraw nie była zbyt duża, jak najbardziej można zdecydować się na naprawę. Jeżeli natomiast sprzęt jest już wysłużony i w ostatnim czasie dość często zawodził, wówczas należy rozważyć wymianę na „nowszy model”.

Jeśli Twój sprzęt AGD odmawia posłuszeństwa, zgłoś się do nas już teraz. Nasi fachowcy czekają na kontakt od Ciebie w jednym z 60 punktów w całym kraju!

Poprzednia porada
Najczęstsze usterki pralek
Następna porada
Typowe usterki płyt indukcyjnych!