Rzetelni
Specjaliści

Rzetelni Specjaliści

koszty

Bez Ukrytych Kosztów

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Serwisant AGD

Zadzwoń i zamów Serwis AGD

Rzetelni Fachowcy

Rzetelni Fachowcy

Termin

Krótkie Terminy

Naprawa u Klienta

Naprawa u Klienta

Dojazd

Darmowy Dojazd

Czy papier toaletowy można mrozić?

papier tolaetowy
Data aktualizacji:

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację na świecie związaną z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa, wielu z Was zastanawia się nad tym jak przedłużyć trwałość niektórych artykułów pierwszej potrzeby, których, miejmy nadzieję, jednak nie zabraknie. Niemniej padają pytania m.in. o to czy papier toaletowy można mrozić?

Z pozoru śmieszne zagadnienie, ale zainteresowanie tematem spore, więc postanowiliśmy odpowiedzieć. Papieru toaletowego nie można mrozić, ponieważ nasiąknie wilgocią. Po rozmrożeniu w żaden sposób nie będzie nadawał się do użytku i raczej nie warto próbować – chyba, że ktoś z Państwa lubi ryzyko na najwyższym poziomie. Niektórzy proponują aby mrozić papier toaletowy zamkniętym szczelnie woreczku strunowym. Pytanie brzmi – po co? Bez względu na to czy twój papier toaletowy będzie przechowywany przez pięć, dziesięć czy piętnaście lat (warunek konieczny to suche miejsce i pozostawienie go w opakowaniu fabrycznym!) jego przydatność się nie zmieni – będzie tak samo dobry do użytku, a zamrażarkę zdecydowanie lepiej pozostawić na ewentualne zapasy żywności… np: mrożenie sklepowego makaronu lub włoskiego czy też chińskiego ryżu.

Czy papier toaletowy ma datę ważności?

Zapewne ma jak każdy produkt zrobiony z celulozy. W miarę upływu czasu papier toaletowy chłonie wilgoć, żółknie oraz zmienia swoje właściwości wytrzymałościowe. Na pewno nie jest to problem jednego roku. Papier toaletowy ma datę ważności kilku lat od produkcji. Po kilku latach spadach jego odporność na tarcie, ścieranie a także spada jego elastyczność. Tak jak w przypadku mrożenia papieru toaletowego – długowieczny papier naraża nas na ryzyko przerwania na paluszku.

Mamy nadzieje, że odpowiedzieliśmy na pytanie: czy papier toaletowy można mrozić

Jeśli macie swoje sprawdzone sposoby na bezpieczne przechowywanie papieru toaletowego: podzielcie się w komentarzu

Poprzednia porada
Jak długo przechowywać żywność w zamrażarce?
Następna porada
Dlaczego piekarnik przypala - Sprawdź przyczyny